محافظان سید حسن نصرالله

روزنامه صهیونیستی معاریو در پایگاه اینترنتی خود در گزارشی طولانی درباره یگان ویژه حفاظت از سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان نوشته است "واحد نیروهای نخبه، در یگان ویژه امنیتی از جان سید حسن نصر الله محافظت می‌کنند."

به نوشته این روزنامه، "تعداد نیروهای این یگان، به طور کلی بالغ بر 150 نفر است که همه آنها زیر نظر نیروهای امنیت داخلی ویژه این حزب، آموزش های امنیتی و نظامی ویژه ای دیده اند."

معاریو می افزاید: "تعداد اعضای تیم امنیتی شخصی دبیرکل حزب الله، بالغ بر 20 تن از نیروهای کارکشته و وفادار به وی هستند که تحت فرماندهی سرلشکر ابو علی جواد فعالیت می کنند و صرفا برای همین کار آموزش دیده اند." بقیه نیروهای عضو یگان ویژه، متشکل از 130 تن از نیروهای امنیت داخلی هستند که در زمان‌هایی که دبیرکل حزب الله در میان مردم حضور می‌یابد به گارد ویژه حفاظتی وی کمک می‌کنند

«ابوعلی جواد» داماد ـ شوهر دختر ـ دبیرکل حزب‌الله لبنان بوده و در بین 19 فرمانده ویژه، فرماندهی تمام آنان و محافظان ویژه را برعهده دارد بطوری‌که به وی لقب "سپر سید" داده‌اند.

ابوعلی حاضر است جان خود بدهد تا سیدحسن نصرالله آسیبی نبیند. سید نیز وی را بسیار دوست دارد و با وجود کم سن بودن، دبیرکل حزب‌الله به وی اعتماد کامل دارد.

محافظ اول سیدحسن نصرالله اصلا نمی‌خندد. خوش‌چهره و دارای سیمای کودکانه است

وی بسیار حرفه‌ای آموزش دیده و دوران آموزشی را مدت زیادی در پادگان‌های مخفی پشت‌سر گذاشته است.داماد دبیرکل حزب‌الله از محبوبیت بالایی نزد مقاومت اسلامی و مردم لبنان قرار دارد و همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستی توجه ویژه ای به وی دارند.

این روزنامه با اشاره به اطلاعات منتشر شده در روزنامه السیاسه کویت مدعی است: "نصر الله محل سکونت خود را از حومه جنوب بیروت به جای دیگری منتقل کرده و محفاظت از وی شدید تر شده است."

این روزنامه می افزاید: "یکی از مهیج ترین حضورهای عمومی نصر الله، حضور ناگهانی وی در جریان مراسم عاشورای سال 2011 بود که در میان هزاران تن از جمعیتی که در بیروت برای بزرگداشت عاشورا تجمع کرده بودند حاضر شد در حالی که آنها خود را برای رو در رو شدن با نصر الله آماده نکرده بودند. "

معاریو اضافه می کند: "آخرین حضور علنی نصر الله در میان مردم، در سال 2008 در زمان استقبال از سمیر قنطار اسیر آزاد شده لبنانی بود که طبق توافق تبادل اسرا، آزاد شده بود. اما وی در این مراسم هم تحت تدابیر بسیار شدید امنیتی و حفاظتی حضور یافت و دقایق کوتاهی سخنرانی کرد."

به نوشته معاریو، "در بامداد روز برگزاری راهپیمایی که نصر الله در آن حضور یافت، همه خیابان های منتهی به استادیوم بسته شد و حدود 20 تن از محافظان وفادار، تدابیر امنیتی بسیار شدیدی اتخاذ کردند و مربعی امنیتی در اطراف نصر الله تشکیل دادند که در حالی که یک مانیتور بزرگ برای سخنرانی وی از طریق آن آماده شده بود، وی به سمت جمعیت در حال حرکت بود و به طور ناگهانی همراه با محافظانش که مانع از نزدیک شدن جمعیت به وی می شدند در میان آنها ظاهر شد و به کمک محافظان توانست خود را به جایگاه مراسم برساند و در آنجا خطاب به مردم گفت: «من خواستم لحظاتی در میان شما باشم تا با امام حسین(ع) تجدید پیمان بکنیم.»

معاریو می افزاید: "حضور نصر الله در این مراسم تنها شش دقیقه طول کشید، سپس وی با ترک محل، از طریق یکی از خیابان های مجاور که به محل اقامتش منتهی می شد، خود را به آنجا رسانید. پیش از آن که وی محل را ترک کند، محافظ شخصی وی از طریق گوشی امنیتی، در خصوص نبود هیچگونه مشکلی در مسیر عبور، اطمینان حاصل کرد."

یکی از محافظان سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، در هنگام سخنرانی وی، یک کیف دستی سیاه در دست داشت که منجر به کنجکاوی بسیاری از مردم برای دانستن محتوای درون آن شد به گونه ای که بیشتر رسانه های سیاسی جهان عرب این خبر را منتشر کردند.
جالب است که این کیف در واقع یک سپر تاشوی ضد گلوله و بسیار پیشرفته است که در برابر هرنوع گلوله ای مقاوم است.


این سپر که به طور گسترده توسط اسکاتلندیارد و برای عملیات ضد تروریستی استفاده می شود در مقابل بمب های دستی آتش زا نیز مقاوم است و در اوضاع فوق العاده وبحرانی کاربرد بسزایی دارد.
قدرت این سپرهای به اصطلاح مسافرتی و قابل حمل به گونه ای است که می تواند جلوی گلوله های رگبار AK47 را بگیرد.
این سپر پس از باز شدن قادر است مساحت مناسبی را پوشش دهد و امکان خارج شدن سریع شخص را از صحنه ترور مهیا کند.

این روزنامه در ادامه درباره تلاش‌ها برای ترور سید حسن نصر الله می‌نویسد: "نصر الله در سال 2004  از طریق ریختن سم در غذایش هدف سوء قصدی نافرجام قرار گرفت. در جنگ 33 روزه هم تلاش اسرائیل برای ترور وی از طریق حمله هوایی به برجی که در داخل آن زندگی می کرد به شکست انجامید. در آوریل 2006 یک شبکه تروریستی که برای ترور او با استفاده از موشک لاو برنامه ریزی کرده بودند که قرار بود در اثنای حضورش در یک مراسم در محله حاره حریک در حومه جنوب بیروت خودرو وی هدف قرار گیرد، لو رفت. در 30 ژوئیه 2011، یک انفجار در ساختمانی مسکونی در حومه جنوب بیروت رخ داد که گفته می شود هدف از آن ترور نصر الله بود. یک ماه بعد هم خودرویی بمب گذاری شده در نزدیکی تالار شهدا، که نصر الله در آن در حال سخنرانی به مناسبت هفتمین سالگرد جنگ 33 روزه بود، منفجر شد.

 

معاریو در پایان می‌نویسد:: "نصر الله در دوره اخیر، بر حضور علنی در تعطیلات رسمی و جشن های اصلی به ویژه در تالار سید الشهداء و استادیوم الرایه که دو محلی هستند که طرح های حفاظتی ویژه ای در فضای داخلی آنها طراحی شده و به خوبی برای محافظت مناسب هستند،  اصرار داشته است."

 

----------------------------------------

منابع:

وبسایت خبری-تحلیلی فرارو

پایگاه خبری-تحلیلی پارسینه

پایگاه خبری فرهنگ انقلاب اسلامی

---------------------------------------

گردآوری و تدوین: وبلاگ دیپلمات


/ 0 نظر / 451 بازدید